Producent jachtów motorowych

Producent jachtów motorowych

Jachty żaglowe
Jacht jest łodzią, która najczęściej służy do rekreacyjnego pływania. Jednym spośród najpopularniejszych typów jest jacht żaglowy. Charakteryzuje się tym, iż jego kluczowym napędem jest żagiel, chociaż czasem posiada także silnik. Jest to najbardziej klasyczny rodzaj, przez wielu uważany za najmniej uciążliwy w sterowaniu.
Jachty żaglowe różnią się miedzy sobą ze względu na konstrukcję. Można je podzielić na cztery zasadnicze grupy: jachty balastowe (balast zapewnia stateczność poprzeczną), jachty mieczowe (wyposażone w ruchomy płat nośny – miecz), jachty balastowo-mieczowe (połączenie wcześniej wspomnianych konstrukcji) i jachty wielokadłubowe (stateczność zapewniona pływakami połączonymi pokładem). Takiego rodzaju jachty mają również różne zastosowania. Prócz wcześniej wspomnianego rekreacyjnego pływania służą dodatkowo do udziału w regatach. Kadłuby jachtów żaglowych są zrobione spośród różnych materiałów: drewno, metal, żelbet i laminaty (włókno szklane, węglowe lub borowe). Ze względu na rodzaj zbiornika wodnego możemy je podzielić jeszcze na jachty śródlądowe, morskie i oceaniczne.
Ceny czarterów jachtów żaglowych przeważnie uważane są za przystępne. Zdecydowanie potrafią dostarczyć najwięcej żeglarskich emocji, ale własną klasycznością zadowolą większość pasjonatów podróży wodnych.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Podlinkuj wpis:

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.